טלפון  03-7326997

על תפקידם המפתיע של מסדרונות בסביבת העבודה…

דלפק קבלה וקיר כוח בכניסה לחברת טקסטיל

מסדרונות הם לא סתם ה"כביש" של המשרד. הם אזורי מפגש חשובים בין העובדים, והם אילו שיוצרים את האוירה הכללית במשרדים שכן, אנו מטיילים בהם פעמים רבות ביום והם גם הראשונים שמתגלים למי שמגיע למשרדים.

מעבר לכך, בשנים האחרונות יש הכרה בתפקידם של המסדרונות כמקום חשוב בהגדלת מספר המפגשים האקראיים בין העובדים בחברה, מפגשים שבתורם תורמים לחיזוק הקשר בין העובדים ולהעלאת החדשנות והתפוקה. תשאלו, מה הקשר בין מסדרון וחדשנות? הנה התשובה: המסדרון היום משמש כחלל עבודה לכל דבר ולא רק כאזור מעבר. אפשר לערוך בו פגישות ספונטניות קצרות (stand up meetings ) ואפילו להתקין בו לוחות מחיקים לשרבוט רעיונות והצעות. פגישות ספונטניות בחלל המסדרון יכולות להתרחש בין עובדים ממחלקות שונות בחברה וכך נוצר סיעור מוחות בין כמה דיסציפלינות שיכול לסייע לגיבוש פתרונות יצירתיים וחדשנים.
המסדרון יכול לשמש גם אזור שאליו מגיעים כמה אנשי צוות שיושבים בחלל פתוח כדי ללבן סוגיה מסוימת בלי להפריע לעבודה בחלל הפתוח, לכן חשוב שעיצוב המסדרון יתמוך בפגישות אלו בכך שתהיה בו אקוסטיקה טובה, תאורה מתאימה ואוירה נעימה יותקן בו ציוד שמתאים לפגישות קצרות כמו לוחות מחיקים, כסאות השענות, דלפקים עבור לפטופ או מסכים שקועים בקיר.

קבלו 5 הצעות לעיצוב מסדרונות נעימים שיעודדו תקשורת ושיתוף בחברה שלכם:

  1. השתדלו לתכנן מסדרון עם תקרה גבוהה כיוון שמסדרון במהותו הוא חלל צר יחסית והתקרה הגבוהה מעניקה לו נפח ואווריריות.
  2. השתמשו בתאורה קירית שמאירה כלפי מעלה ומטה. שימוש בתאורה קירית שוטף את הקירות ויוצר החזר נעים של תאורה. ניתן גם ליצור משחקי תאורה צורניים ע"י גופי תאורה מתאימים.
  3. במסדרון ארוך כדאי להשתמש בפריטים חוזרים כמו תאורה, עמודים, פסי צבע וכיוב' שיוצרים קצב ו"מקצרים" את אורך המסדרון.
  4. מקמו לאורך המסדרון אלמנטים שמעוררים עניין, נותנים השראה, מעודדים תקשורת ויוצרים אוירה, למשל: צמחיה, גן פסלים, תמונות אמנות ומשחקים מגנטיים.
  5. לעידוד תקשורת בין העובדים, שיחות מסדרון ופגישות ספונטניות מקמו במסדרון לוחות מחיקים שקועים בקירות.

לקריאה נוספת על חשיבותם של מסדרונות וחללים ציבוריים במשרד ביצירת קהילה לחץ כאן 

עיצוב מסדרון במשרדי תעופה. מיתוג סביבת עבודה
מסדרון המעודד מפגשים ועבודת צוות ספונטנית
עיצוב מסדרון עבור משרדי חברת ייבוא
מבט על מסדרון בצבעי הלוגו של המשרד