טלפון  03-7326997

מיתוג חלל מסחרי – פלאפון

עיצוב קיר דקורטיבי במשרד לפי קמפיין שיווקי של החברה

Case Study – עיצוב מרכזי שירות ומכירות טלפוניים עבור פלאפון ברוח הקמפיין "עולם אחר"

הקמפיין של חברת פלאפון שזכה לתשואות בעולם הפרסום וגם בקרב הצרכנים הפך לשיחת היום גם בקרב עובדי החברה. בעקבות הבאזז שנוצר עם עליית הקמפיין הייחודי עלה במחלקת השיווק של החברה הרעיון לקרב את נציגי השירות והמכירות לרוח הקמפיין ולמסרים שהוא מעביר, ליצור אווירת fun במוקדי השירות והמכירות של החברה ובכך לחזק את הקשר והנאמנות של הנציגים למותג פלאפון.

קבלנו פנייה מפלאפון לעצב את מרכזי השירות והמכירות של החברה ברוח הקמפיין. סקירה מדוקדקת של הקמפיין הפרסומי הביאה אותנו למסקנה שהמשימה אינה פשוטה כלל. הקמפיין המושקע והמרהיב חצה גבולות, העפיל הרים וגבעות, נסק לשחקים והווירטואליות שלו הפכה אותו לחגיגת פנטזיה אמיתית.
את כל השפע הזה והדאייה על כנפי הדמיון היינו אמורות להעביר ולשדר במרכזי שירות לקוחות ארציים ורגילים והשאלה המתבקשת הייתה – איך מתרגמים את הסביבה הווירטואלית של מסכי הטלוויזיה לסביבה מוחשית של מוקד שירות ואיך מעבירים את המסרים של הקמפיין : פנטזיה, פשטות ותחכום וכמובן, עולם אחר.

הקונספט שהתגבש לאחר חשיבה ממוקדת וסיעור מוחות היה: ליצור אווירת פנטזיה על ידי משחקים בקנה מידה וחיבורים בלתי צפויים. זה נראה לנו כמו דרך יצירתית שאפשר לעבוד אתה גם בתקציבים שאינם גדולים במיוחד. בין הפריטים שנכללו בקונספט: דשא שצומח על הקירות, מנורות שהן גם פרחים, כדורי פלסטיק צבעוניים והשלמת המיתוג באמצעות אימג'ים מהקמפיין.
הפרויקט הראשון היה פיילוט ניסיוני במשרדי מחלקת השיווק בבניין ההנהלה בגבעתיים ובוצע בעבודת לילה ובסוף השבוע כדי להפתיע את העובדים.
בין לילה הוריקו המסדרונות האפורים והתכסו במעטה דשא חגיגי של רצפת pvcc מודפסת ועל הקירות הודבקו כדורי בריכות משחק צבעוניים לאזכור המסטיקים שכיכבו בסרטוני הפרסום.

היה צורך לחזק את התאורה במסדרונות כדי להפיק את המיטב מהתפאורה הצבעונית וגם זה נעשה.

כשעובדי מחלקת השיווק הגיעו ביום ראשון לעבודה הם מצאו חגיגה אמיתית של פנטזיה פלאפונית. הפרויקט זכה לתשומת לב רבה של כל עובדי החברה שעלו לרגל לקומת מחלקת השיווק להתרשם מהעיצוב החדש.
לאחר ההצלחה הראשונה התחלנו בסטודיו ביישום הקונספט גם במרכזי שיווק ומכירות נוספים בירושלים, באר שבע ואשדוד ומאוחר יותר גם במחלקת ההדרכה בבני ברק.
בכל פרויקט נוספו וריאציות לתכנון: במרכז שירות ומכירות ירושלים נוסף לוח מחיק גדול ששימש כלוח תקשורת פנים ארגונית שקוע במישור הקיר שהשתלב בקיר דשא מואר.

כשהגענו לסניף באר שבע למדידות ראשוניות כבר היו נציגי הסניף מעודכנים לגמרי במה שעומד להתבצע. הם הראו לנו תמונות ששלחו אליהם הנציגים מירושלים של העיצוב החדש והמטירו עלינו שאלות לגבי מה שעתיד להתבצע אצלם בסניף.

הפרויקט שבוצע באופן מדורג, סניף אחר סניף, יצר באזז גם אצל הנציגים וכל ההתרגשות והסקרנות שנלוו אליו הוסיפו גם נופך של התלהבות בעבודת הנציגים השגרתית.
את הפרויקט ליוותה מטעם מחלקת השיווק של פלאפון אדווה עמבר, מנהלת המסחור החזותי של החברה שעזרה לנו באופן המקצועי ביותר לעשות את החיבורים בין השיווק לבינוי וחוזר חלילה ולעבור את הפרויקט באופן חלק, רציף ומהנה. עם מעצב הבית רונן קדם תיאמנו את כל שלבי התכנון והביצוע לאחר בניית הקונספט . חלק מיישום המיתוג בוצע על עיצוב פנים קיים ובחלק מהסניפים רונן תכנן את עיצוב הפנים והמיתוג בוצע על גבי העיצוב בתכנון הסטודיו שלנו.

פספוסים במהלך הפרויקט:
יומיים אחרי ביצוע הפרויקט במוקד ירושלים התקשרה אלינו אדווה והודיעה:" כל הכדורים נפלו"
מסתבר שכדורי הבריכות שהודבקו על הקירות צנחו כעלים בשלכת מיד אחרי ההדבקה.
יחד עם חברת ההפקות שביצעה את ההדבקה חקרנו את הנושא לעומק: ראשית ביררנו מאיזה חומר עשויים הכדורים ומצאנו שהם עשויים פוליפרופילן. מיד לאחר מכן הגענו למחלקת הייעוץ הטכני של אחת החברות המובילות בעולם לדבקים (אם לא ה..) נציג החברה שמע את תיאור המקרה ושאל- לא מצאתם אף חומר אחר להדביק? יש לנו 3000 סוגי דבקים ואולי, 3 מהם מתאימים להדבקת פוליפרופילן. החומר הזה לא נדבק לשום דבר.

ככה זה, כשרוצים יצירתיות וחדשנות משלמים לעיתים גם דמי לימוד.. מצוידים בדבק החדש, אחד מבין 3 המתאימים הגיעו העובדים המסורים של חברת ההפקות לסיבוב הדבקות נוסף, הפעם זה הצליח!

מיתוג ציבעוני של סביבת העבודה בחברת תקשורת
עיצוב פנים של מיתוג סביבת עבודה בחברת פלאפון
עיצוב צבעוני ומהנה ע
הצצה מבעד למראה על מבואת כניסה במשרדי חברת תקשורת
עיצוב מבואת כניסה יחודית ותקשורתית במרכז שירות פלאפון
עמדות עבודה בחלל עבודה פתוח בחברת תקשורת
מיתוג סביבת עבודה במרכז שירות לקוחות של חברת תקשורת
עיצוב פנים ייחודי של משרדי חברת תקשורת
עיצוב קיר נושא דקורטיבי הממשיך מרצפה לקיר בחברת פלאפון
עיצוב צבעוני של מסדרון מחלקת שיווק בחברת פלאפון
עמדות עבודה ממותגות של חברת תקשורת
עיצוב תקרה ייחודית במיתוג סביבת עבודה בחברת פלאפון
עיצוב סביבת עבודה ע