טלפון  03-7326997

תכנון חדרי ישיבות

עיצוב חדר ישיבות עם אלמנטים של טבע

בדרך כלל, המקום השני שאליו אתם כאורחי חברה מובלים אחר כבוד כשנכנסתם למשרדים הוא חדר הישיבות. ראשית, תיכנסו, תתרשמו מהכניסה, מהדלפק, מהנוף, אם יש,תמתינו בעמדת ההמתנה ולאחר מכן יפנו אתכם במקרים רבים להמתין לפגישה בחדר הישיבות . השהייה בחדר הישיבות הן לקראת הפגישה והן במהלכה היא ממושכת יחסית ומכאן חשיבותו הרבה ככלי למיתוג החברה.

חדרי ישיבות הוא האזור המרכזי שבו נסגרות עסקות ומבוצעות מכירות שירותים או מוצרים לכן יש חשיבות רבה ליצירת התנאים הפיזיים המתאימים לתמיכה במכירות בחדר הספציפי הזה.
יש גם חדרי ישיבות מסוג אחר, אלו המיועדים לישיבות פנימיות של העובדים, לקבלת החלטות, קידום תהליכים ולחיזוק הקשר בין המחלקות השונות בחברה ובין סניפי החברה (באמצעות ישיבות פיזיות ווירטואליות). על כל אלו אדבר בכתבה זו.

עיצוב חדרי ישיבות ככלי למיתוג ולתמיכה במכירות

רצוי לנצל את קירות חדר הישיבות במידת האפשר לשילוב מסרים שיווקיים וממתגים בצורה מעודנת ומושכלת. את המסרים הרצויים אפשר לשדר באמצעות תמונות, מדבקות מעוצבות גראפית,משפטים קצרים או כתבות ממסגרות או מודפסות על גבי מדבקות שאותן יוכלו האורחים לקרוא בזמן ההמתנה לישיבה.
המסרים יכולים להתבטא גם באמצעות העיצוב הכולל ולאו דווקא על ידי גרפיקה על מדבקה, כמו בחדר הישיבות של צ'יינה מוטורס, יבואנית אוטובוסים מסין שבה מוטיב התנועה מועבר באמצעות פסי תאורה והשתקפויות של תאורה מחוץ לחדרי הישיבות שיוצרות דרמה של קווים אלכסוניים ומעבירות את המסר של תנועה.

עיצוב חדר ישיבות מזכוכית במשרדי חברת שילוח

בחברת צ'יינה מוטורס הוסיפו גם מודלים של אוטובוסים ומשאיות שממחישים את תחום העסוק של החברה. זו דרך נוספת למתג ולספר ללא מילים מה החברה עושה. גם בחדר הישיבות של מארסק, חברת הספנות הגדולה בעולם, המודלים של האניות המשולבות בקיר ממתגים ומאפיינים את תחום העסוק

עיצוב נישות בקיר בחדר ישיבות עם מודלים של אניות

במשרדי מקצועות חופשיים כגון משרדי עורכי דין, מיקום הספרייה המקצועית בחדר הישיבות ממתג את המשרד ומעיד על מומחיותו. כך היה בעבר ואפילו היום, במשרדים שמעוצבים בעיצוב חדשני ועכשווי הספרות המקצועית המוצגת בחדר הישיבות יכולה להגדיר באופן מיידי את תחום העסוק של החברה ולרמוז על ההתמחות הספציפית של המשרד.

חדר ישיבות משרד עורך דין עם ספריה ולוח זכוכית מחיק

עיצוב חדרי ישיבות עבור העובדים

שימוש מרכזי נוסף של חדרי הישיבות הוא עבור פגישות של עובדי החברה. בעוד שחדרי ישיבות שמיועדים בעיקר עבור אורחים ימוקמו בכניסה ויהיו בעלי אופי ייצוגי, חדרי ישיבות עבור העובדים מיועדים לישיבות פנימיות שיוצרות חיבור בין עובדים ממחלקות שונות באותה חברה וגם בין עובדים מאותה מחלקה שפרשו לחדר הישיבות כדי לא להפריע לעובדים אחרים בדיון בחללי עבודה פתוחים או לקיום ישיבה רבת משתתפים שאינה יכולה להיערך בחדרי העובדים. בחדרי ישיבות פנימיים אפשר לקיים סיעור מוחות, התכנסויות שונות של העובדים, הדרכות ועוד.
בשנים האחרונות, מגמה שסוחפת חברות רבות היא מעבר לעבודה בחללים פתוחים. ככל שהחללים הפתוחים תופסים נתח גדול יותר מהמשרדים כך יש להקצות מספר רב יותר של חדרי ישיבות בגדלים שונים, כדי לאפשר פגישות שאינן יכולות להתקיים בחללים הפתוחים בגלל ההפרעה לשאר העובדים. חדרי ישיבות לצוותים ממוקמים לרוב בלב המשרדים עם גישה נוחה לעובדים רבים ככל האפשר ולמטבחון.

חדר ישיבות ורוד עם קיר מחיק וקיר זכוכית

בחדרים אלו חשובה מאוד היכולת ליצור דיונים יעילים בין אם הם קצרים או ארוכים. לשם כך עליהם להיות מצויידים היטב במסכים אלקטרוניים ו\או מסכים נגללים שעליהם אפשר להעלות מצגות עם מקרן וכן להקצות מקום של כבוד ללוחות מחיקים.

חדר ישיבות עם קיר לוח מחיק ונישת מסך טלוויזיה צבעונית
חדר ישיבות עם קיר זכוכית וקיר מחיק מלוח אמייל

עובדים בחברות רבות, בעיקר בסטארט אפים, אוהבים לכתוב על הקירות ולשם כך אפשר לתכנן קיר שלם שכולו מחיק או לוחות אמייל ארוכים בהיקף חדר הישיבות. אפשר גם לכתוב על קירות זכוכית.

בזכות חדר הישיבות הפתוח

בן כלאיים מעניין שהתפתח בשנים האחרונות הוא חדר הישיבות הפתוח. מחקרים מצאו שיש חשיבות למפגשים אקראיים בין עובדים שמתפתחים לעיתים לשיחות מעמיקות יותר ומייצרים חדשנות. לכן יש חשיבות רבה לזמינות ולקלות שבה אפשר לעבור משיחת מסדרון אקראית וקלילה לדיון מעמיק. סביבת העבודה אמורה לתמוך בתהליך כזה וכאשר ממקמים חדר ישיבות פתוח ללא קירות סמוך למסדרון ראשי הוא יכול לגבות פיזית מעבר נוח לפגישה ולתמוך במפגש איכותי ופורה.
חדר ישיבות כזה שהוא מעין "סלון" בלב המשרדים אפשר למצוא במשרדי חברת ההיי טק סלטיק .

עיצוב משרדים ממותגים לחברת סטארטאפ בהרצליה פיתוח

תכנון חכם לחדרי ישיבות חכמים

כאמור חדר הישיבות הוא אחד האזורים החשובים בתוך שטח המשרדים וככזה התכנון עבורו הוא לעיתים משימה מאתגרת שדורשת יצירתיות ומקצועיות.
לדוגמא: באחד הפרויקטים התבקשתי לתכנן שני משרדים צמודים, לחברה ולשוכר משנה, וחדרי ישיבות עבורם. מתוך התכנית עלה שאפשר לחסוך חדר ישיבות אחד כיון שהשימוש בחדרי הישיבות הוא מועט ולמקם חדר ישיבות אחד בין שני המשרדים, עם שתי דלתות, שיהיה משותף לשניהם ויחסוך באופן מהותי בעלויות התכנון ובשטח המשרדים.

עיצוב חדר ישיבות במשרד עם שטיח בהשראת GOOGLE MAPS

במקרה אחר תוכנן שולחן בחדרו של בעל חברת ליסינג שנמצא רוב הזמן בנסיעות בחו"ל. השולחן הוא אליפטי והשלוחות מנותקות ממנו כדי לאפשר שימוש בחדר בשולחן כשולחן ישיבות בימים בהם החדר אינו בשימוש על ידי בעל החברה.

עיצוב חדר מנהל יוקרתי בשילוב עץ וזכוכית
חדר ישיבות צבעוני במשרד אדריכלות נוף