טלפון  03-7326997

בחירת צבעים עבור עיצוב משרדים

חדר ישיבות ורוד עם קיר מחיק וקיר זכוכית

-"הצהוב הזה מדהים! – המשרד הצהוב הזה, גורם לי אי שקט…"

– "הקיר הכחול בקפיטריה, מרגיע אותי – אני לא יודעת, לי זה דווקא מוריד את התאבון…"

– "בוא נלך על אדום, אני חייבת ללבוש תמיד לפחות פריט אחד אדום – כן, אבל קיר אדום בחדר ישיבות זה לא יותר מידיי?…"

עיצוב חדר משחקים במשרדי חברת סטארטאפ

אלו שיחות מוכרות והתלבטויות ידועות לגבי צבעים. כשמגיע הרגע לבחור את הצבע למשרדים גם המעצבים המוכשרים ביותר, אלו שמייעצים לכם באיזה צבע להשתמש, נתקפים פיק ברכיים פעמים רבות. המוצא הנוח והאלגנטי הוא- אפור או לבן או שחור. הם מתאימים עם כל דבר לא כן? נכון שגווני אפו, לבן ושחור יכולים להיות נפלאים עבור חברות מסוימות, אבל איזה צבע באמת מתאים לחברה שלכם ומשדר את המסרים שאתם רוצים להעביר?
הצבעים בהם תבחרו לעצב את המשרד שלכם אומרים הרבה על אופי החברה, תחום העיסוק והמסרים שאתם מעוניינים לשדר לעובדים ולמבקרים במשרדים. מעבר למיתוג שיוצרת הצבעוניות, הצבע הוא אלמנט בעל השפעה רבה על תחושות, מצב הרוח ועל האווירה הכללית.  ואם מדובר על צבעוניות במשרדים הוא משפיע גם על אופי העבודה וגם על התקשורת והדינמיקה בין העובדים.

משמעות הצבעים בעיצוב פנים 

אתחיל בסקירה קצרה של מסרים שמועברים על ידי שימוש בצבעים שונים, מלווה בדוגמאות מפרויקטים עיצוב משרדים בסטודיו שלנו. למרות שתכונות צבעים הוא תחום מופשט ואמורפי עדיין יש הסכמה לגבי השפעות עיקריות של צבעים ותכונותיהם. באופן כללי:

צבע אדום

צבע האש,מתקשר אסוציאטיבית לאנרגיה ועוצמה אך גם למלחמה וסכנה. אדום הוא צבע שמסמל תשוקה, חיוניות ואהבה. הצבע האדום מעורר רגשות ובולט מאוד הוא מקושר לפעילות אינטנסיבית כמו ספורט או תנועה.

עיצוב פנים ממותג של חדר ישיבות במשרדי Turkish Airlines

דוגמא לשימוש באדום מובאת במשרדי טורקיש איירליינס – אדום הוא צבע הלוגו של החברה והשימוש בו משדר עוצמה וחיוניות.

צבעי משנה לאדום:

ורוד– רומנטיקה, אהבה, חברות. משמש לייצוג סטריאוטיפים נשיים.
בורדו– מנהיגות, עוצמה וחום.
חום יציבות, משמש לייצוג סטריאוטיפים גבריים.

דלפק קבלה ראשי במשרדים מעוצבים של חברת קוסמטיקה

צבע צהוב

מייצג את השמש ומסמל שמחה, אינטיליגנציה, רעננות ואנרגיה. זהו צבע שיוצר אפקט מחמם, מעורר פעילות מנטלית ורגשית, חדווה וספונטניות.

מטבחון צהוב עם רצפה צבעונית וקיר ירוק

צבע כתום

מייצג התלהבות, אושר, יצירתיות, משיכה, הצלחה ונחישות. הכתום מעורר תחושות של חום ללא האגרסיביות של האדום וממריץ פעילות מנטלית.

עיצוב תאורת קיר בעיצוב משרדים לחברת שילוח

צבע ירוק

צבע הטבע. מייצג צמחיה, הרמוניה, רעננות, פריון, מסמל בטחון. ירוק כהה מקושר לכסף. ירוק הוא הצבע המרגיע ביותר בסקלת הצבעים. אפשר לשלב ירוק על ידי צמחיה וקירות ירוקים.

קיר ירוק באופן ספייס

צבע כחול

מקושר ליציבות ומסמל אמון, נאמנות, חוכמה, מודעות, דיוק ומקצועיות. הצבע הכחול מייצר תחושת רוגע וזרימה. הוא משמש לייצוג סטריאוטיפים גבריים ומועדף על ידי גברים. כחול בהיר מייצג בריאות, זרימה ורכות. כחול כהה מייצג ידע, עוצמה ואינטגריטי.

עיצוב פינת ישיבה עם קיר כחול

צבע סגול

סגול משלב את האנרגיות של האדום ואת היציבות של הכחול. הוא מסמל עוצמה, שאפתנות ויוקרה. בפן הרגשי הוא מתקשר לחוכמה, יושרה, עצמאות, יצירתיות, מסתורים וקסם.

עיצוב דלפק קבלה ממותג

צבע לבן

לבן מתקשר לאור, טוב, תמימות, טוהר, ראשוניות ופשטות. הוא נחשב למסמל שלמות, מייצג גם ניקיון ולכן משדר בטחון.

מבואת כניסה מעוצבת במשרדי חברת טקסטיל

צבע שחור

שחור הוא צבע של כוח, אלגנטיות, פורמליות, מוות ומסתורין. הוא מתקשר לפחד מפני הלא נודע, פעמים רבות יש לו קונוטציה שלילית אולם הוא משדר גם עוצמה וסמכות, ויכול לשמש כדי לשדר מקצועיות.
אני מקווה שהסקירה והדוגמאות עזרו לכם להחליט מהו הצבע או הצבעים המתאימים למשרדים שלכם. יודגש שבכתבה תמציתית מעין זו לא פורטה ההשפעה של שילובי צבעים שונים וגם לא המידתיות בה נעשה שימוש בצבע- האם על קיר שלם? על עמוד? על פרטי ריהוט מסויימים וכד'. אלו החלטות שמתקבלות עם התכנון בהתאם לאופי החברה.

עיצוב כניסה למשרד עם משחק קוביות צבעוני , דלפק ופינת ישיבה