טלפון  03-7326997

Well Being בסביבת העבודה

הדיבור על well being הוא היום חלק חשוב מהדיאלוג על עיצוב סביבת העבודה. זה נושא גדול מאוד ואגע בו רק על קצה המזלג.
שלומות היא ההרגשה הטובה של העובד, או של אדם באופן כללי והיא מושפעת מאוד מהסביבה שבה הוא נמצא.  היא הוכחה מחקרית כאחד הגורמים המרכזיים שמסייעים להעלאת יצירתיות ותפוקה.
אחד המפתחות לשלומות של העובדים במיוחד היום כשחלק גדול מהעבודה מתבצע בצוותים ובחלל פתוח הוא האקוסטיקה. אי אפשר להתעלם מהנושא כמו שנעשה בעבר ואנחנו באמת רואים שיש הרבה מאוד חומרים חדשים ועיצובים מיוחדים שנועדו כדי לעצב סביבת עבודה שקטה ולמנוע הפרעות רעש.

חלל פתוח צבעוני עם תקרה חשופה במשרדי חברת הייטק. עיצוב משרדים צבעוני, מהנה ומיוחד

כאן במקום התקרה האקוסטית הסטנדרטית השתמשנו בעיצוב באריחים תלויים אנכית שיוצרים ספיגה אקוסטית מעולה וגם מאפשרים להשאיר את התקרה חשופה.

עיצוב פנים של עמדות עבודה בחלל פתוח במשרדי חברת ספנות

כאן אפשר לראות את הגישה הזו מיושמת  באופן ספייס, אמנם הרבה יותר קטן אבל על אותו עקרון. נוף מצד אחד וצמחיה בצד שני.

התאורה הטבעית היא אולי אחד האלמנטים החשובים ביותר לשלומות בכל מה שקשור לעיצוב הפנים.  כשיש לנו תאורה טבעית כדאי לדאוג בתכנון לכך שכמה שיותר עובדים ייחשפו אליה.
כאן אתם יכולים לראות הצעה לתכנון עבור לקוח, חברת הייטק, שבה העבודה היא על בנצ'ים, כלומר, עמדות עבודה ארוכות, 30-40 מטר בחוץ נמצא חוף הים.
המחשבה שמאחורי התכנון היא למקם את האופן ספייס קרוב ככל האפשר לחלונות כך שלכל עובד יהיה נוף קרוב לים. בצד השני מיקמתי צמחיה כדי שמי שרחוק יותר מהחלון יוכל ליהנות מהצמחייה.
חדרי המנהלים אמנם צמודים לקירות הפנימיים אבל עם קירות שקופים כך שגם הם יכולים להשקיף על הים מחדרם. זו גישה תכנונית נפוצה בארה"ב ששם הבניינים מאוד גדולים והיחס בין שטח הרצפה לשטח החלונות קטן יותר מאשר בארץ.

המשרד הבריא

מה עוד תורם לשלומות בסביבת העבודה?

הבריאות שלנו היא מן הסתם גורם שמשפיע על כל מהלך החיים וכמובן גם על התפקוד שלנו בעבודה.
דווקא בגלל העולם הבעייתי שאנחנו חיים בו היום נושא המשרד הבריא הפך להיות אג'נדה מרכזית בכמה ממשרדי האדריכלות הגדולים בעולם, כמו למשל, פרקינס אנד וויל .
זה מתחיל מהישיבה מול המחשב, מחקרים מגלים שהישיבה היא העישון החדש. אנחנו יושבים הרבה יותר מידי מול המחשב. בעיצוב משרדים מקובל למקם היום כמה עמדות עמידה למי שמעוניין לשנות מידי פעם ולעבור מישיבה לעמידה.

מתקן מעבר מישיבה לעמידה וקסמן
כאן אתם יכולים לראות מתקן שאפשר בשתי אצבעות להרים ולהוריד במעבר מתנוחת ישיבה לעמידה.
הגישה של תכנון אזור ציבורי מרכזי אחד בחברה במקום לפזר כמה אזורים כאלו תורמת גם למפגשים אקראיים רבים יותר וגם מעודדת את העובדים לצעוד קצת במהלך יום העבודה. אם יש שתי קומות לחברה רצוי לתכנן מדרגות פנימיות שיתרמו עוד לפעילות גופנית תוך כדי העבודה.

חדר כושר
חדר אופניים
מקלחון
מאפשרים לעובדים להגביר את רמת הפעילות הגופנית

 

לקריאה נוספת על יצירת שיתוף ועידוד יצירתיות בסביבת העבודה לחץ כאן

לקריאה נוספת על עיצוב סביבת עבודה ביופילית לחץ כאן