עיצוב משרדים להייטק

עיצוב קפטריה עם שולחן אבירים למפגשים אקראיים בין העובדים בזמן ארוחת הצהריים ולגיבוש קהילת עובדים

עיצוב קפטריה עם מגוון אזורי ישיבה לעידוד מפגשים אקראיים

עיצוב קונספט אדריכלי לתכנון משרדים שלפניכם בוצע על ידי סטודיו מיכל רוזן בשיתוף משרד רון רובנשטיין אדריכלים. את תכנון הקונספט הזמינה מאתנו חברת הייטק גדולה וותיקה בעלת מוניטין בינלאומי בתחום הסייבר.
ההנחיה הכללית שקיבלנו הייתה לעצב משרדים שיעודדו תקשורת לא רשמית בין העובדים, ישדרו אווירת fun וקלילות וגם יתנו מענה לדרישות האחסון של החברה באולמות העבודה עבור המוצרים שהחברה מייצרת.

המשימות העיקריות בתכנון

בגיבוש קונספט העיצוב בהתאם לפרוגרמה התכנונית התמקדנו בכמה משימות עיקריות: עיצוב קפטריה קומתית, עיצוב אופן ספייס, עיצוב לובי קומתי ועיצוב מסדרון ראשי. כל זאת עבור כ10 קומות.
הדגש בעיצוב החללים השונים היה על הגברת התקשורת בין העובדים. סגנונות התקשורת שנוצרו באמצעות עיצוב הפנים של המשרדים היו מגוונים: בקומת הכניסה ביציאה מהמעלית תוכנן "בלוג" פיזי עשוי קוביות. לכל שני עובדים יש קובייה שעליה הם יכולים להצמיד תמונות, טקסט או שירים כיד הדמיון הטובה עליהם.
עיצוב הקפטריה תוכנן כדי לעודד מפגשים אקראיים רבים ככל האפשר להגדלת התקשורת הפיזית. זאת על ידי שולחן אבירים ארוך שאפשר היכרות עם עמיתים חדשים בכל ארוחה ועיצוב פינות ישיבה מגוונות כמו פינת ישיבה בצורת סלון או ישיבה על בר הצופה לפטיו.
עיצוב קיר התקשורת בקפטריה כולל משחק שחמט מגנטי תלת ממדי, לוח מחיק לכתיבת מסרים שונים ולוח מגנטי להצמדת פתקיות ודפי הודעות. עיצוב המסדרון הראשי בכל קומה כולל קירות מגנטיים מחיקים שמאפשרים לעובדים לעצור ל"שיחת מסדרון" ספונטנית שיכולה להתפתח לstand up meeting. בפגישה כזו אפשר בקלות להשתמש בציפוי הלוחות המחיקים שעל הקירות, להעלות על הכתב רעיונות ולפתור נושאים שונים שצצו במהלך יום העבודה.
פגישות אקראיות כאלו ידועות במחקרים על סביבת העבודה כמנוף ליצירתיות ולחדשנות, משאת נפשם של ארגונים בכלל ושל חברות הייטק בפרט.

עיצוב קפטריה עם קיר תקשורת שכולל משחק שחמט תלת ממדי מגנטי, אפשרות לתליית פתקים והודעות ולכתיבה על לוח מחיק, לגיבוש קהילה

עיצוב קיר תקשורת מגנטי מחיק בקפטריה

עיצוב לובי מעליות עם

עיצוב לובי קומתי עם "בלוג" פיזי מקוביות

פרסונליזציה ואחסון

את האתגר של ישיבה בחללי עבודה פתוחים ניסינו לפתור על ידי עיצוב עמדות עבודה מודולריות שמורכבות ממספר פריטים. כל עובד יכול לבחור איזה פריטים תכלול העמדה שלו ובאיזה צבעים, מתוך מגוון צבעי הלוגו של החברה יעצב לעצמו את עמדת העבודה. עיצוב עמדת עבודה על ידי העובד נראה לנו כתשובה הולמת לישיבה באופן ספייס כיון שהוא מגביר את תחושת השליטה, מקל על תחושת האנונימיות שעלולה להיווצר בחללי אופן ספייס גדולים ויוצר פרסונליזציה על ידי שילוב של לוחות שעליהם אפשר להצמיד תמונות ושילוב צמחיה.
הפתרון שלנו לדרישות האחסון בהתאם לפרוגרמה התכנונית שקיבלנו מהלקוח היה עיצוב ארוניות ייחודיות בעומק של מטר שמעוצבות כ"בבושקה" עם חלקים נשלפים. עיצוב הארוניות כלל בין היתר הדום ישיבה צבעוני, מרופד ומזמין עבור קולגה שירצה להצטרף אל עמדת העבודה להתייעצות או מיני עבודת צוות.

עיצוב אופן ספייס עם עמדות עבודה מודולריות עם פריטים שונים לבחירת העובד

עיצוב אופן ספייס עם עמדות עבודה מודולריות וארוניות אחסון עם הדום ישיבה נשלף

עיצוב ארונית אחסון עם הדום ישיבה נשלף, מרופד וצבעוני עבור עמדת עבודה

עיצוב ארונית אחסון עם חלקים נשלפים והדום ישיבה מרופד, צבעוני נשלף

צבעוניות והסיפור של הארגון

הצבעוניות של אולם האופן ספייס שלקוחה מתוך צבעי הלוגו של החברה היא אופטימית וקלילה. לעומתה עיצוב המסדרון מבוסס על קירות בצבע שחור ועל משחקי אור וצל וממתג את החברה בכך שהוא "מספר" סיפור שקשור לתחום העיסוק של הארגון. בסיפור זה הקירות השחורים יוצרים חומת הגנה מפני אלמנטים לא רצויים והנקבים המוארים שמפלחים את הקירות השחורים רומזים על כך שרק לתכנים חיוביים ומאירים יש רשות לחדור. החומה המעוצבת מגינה מפני הרשת האפלה ומפני מתקפות, כיאה לחומה של חברת סייבר מהטובות בתחומן בעולם.

עיצוב מסדרון לפגישות אקראיות ולמיתוג עם לוחות כתיבה מגנטיים מחיקים שמאפשרים שיחות מסדרון, פגישות אקראיות ובאמצעותן גיבוש קהילה

עיצוב מסדרון עם קירות מגנטיים מחיקים ועם מיתוג הארגון

תפריט נגישות